RIEBALUOSE TIRPŪS VITAMINAI

RIEBALUOSE TIRPŪS VITAMINAI

Riebaluose tirpiems vitaminams A, D, E, K tinka klasikinis vitaminų apibrėžimas: tai būtina, organinė maisto medžiaga, maiste randama labai mažais kiekiais, būtina normaliai medžiagų apykaitai, o esant jos stokai išsivysto specifinis susirgimas. Šių vitaminų yra įvairiuose maisto produktuose. Didžiausiais jų kiekis riebalų turinčiuose produktuose, beje iš jų riebaluose tirpūs vitaminai ir geriausiai įsisavinami.

Gamtoje sutinkami riebaluose tirpūs vitaminai nėra aktyvūs, veiksmingais jie tampa kraujyje. Nepanaudoti vitaminai kaupiami įvairiuose organuose, daugiausia kepenyse. Žmogaus organizme tik vitaminų A ir E yra didesnis atsargų kiekis, tuo tarpu vitaminų D ir K jis negausus.

Riebaluose tirpus vitaminas A randamas gyvūninės kilmės produktuose (dar kitaip vadinamas retinoliu) arba augalinės kilmės - provitamino A karotenoidas. Jis ypač naudingas žmogaus organizmui, nes:

1. Gerina regėjimą (ypač tamsoje)

2. Dalyvauja formuojantis ląstelėms ir audiniams, augant ir vystantis.

3. Imuninės sitemos apsauga nuo infekcijų.

 

 

 

 

Saulė yra didžiausias vitamino D šaltinis, tačiau ne visada jo gauname tiek, kiek reikėtų, todėl sukurtas vitaminas D3 (cholekalciferolis), kuris naudingas, nes:

1. Padeda išlaikyti sveiką fosforo ir kalcio kiekį kraujyje.

2. Padeda augant kaulams ar išlaikant sveiką jų struktūrą.

3. Kontroliuoja ląstelių dalijimąsi.

4. Padeda imuninei sistemai.

Daugiau informacijos rasite LANKSTINUKE

Vitaminas E  labai svarbus smegenims, akims, širdžiai ir kraujagyslėms, motinos ir kūdikio sveikatai, taip pat apsaugo odą. 

 

 

 

Daugiau informacijos apie vitaminą E rasite LANKSTINUKE

 

Vitaminas K yra riebaluose tirpus vitaminas bei randamas dviejose formose - Vitaminas K1 (filochinonas) randamas augaluose ir Vitaminas K2, junginių grupė (menachinonas), kuri dažniausiai randama pieno produktuose. Geriausiai vitaminas K žinomas dėl savo vaidmens kraujo krešėjime, tačiau jis taip pat:

 

 

 

1. Svarbus kaulams

2. Svarbus kraujagyslėms. 

Sudomino mūsų produktai?
Užpildykite užklausą ir mūsų specialistai susisieks su Jumis

Aš ne robotas