KAROTINOIDAI

KAROTINOIDAI

Karotinoidai – tai daugiau nei 600 pigmentų įvairovė, randama gamtoje ir galinti suteikti kiaušinio trynio, pomidorų, grybų, visų žalių lapų, vaisių ir gėlių spalvas. DSM - viena iš didžiausių pasaulio karotinoidų gamintojų, tarp kurių ryškiausias beta karotenas Quali®-Carotene, CaroCare® ženklo, beta apo-8‘-karotenalis, liuteinas ir zeaksantinas. Mūsų produktai suteikia jums labai didelį biologinį prieinamumą, taip pat fizines funkcijas ir kokybę.
Sūriams mūsų karotinoidai ne tik suteikia brandaus sūrio spalvą, bet ją dar ir stabilizuoja, tai padeda sūriams išlaikyti savo išvaizdą net veikiant tiesioginiams saulės spinduliams.

Beta karotenas yra koncentruotas raudonos, oranžinės arba geltonos spalvos dažantis pigmentas, tirpstantis vandenyje arba riebaluose.

CaroCare® formuluotės yra natūralaus beta karoteno sprendimas, tai riebaluose tirpūs junginiai randami vaisiuose, grūduose, aliejuose, daržovėse.

Beta karotenas, ko gero, žymiausias iš visų karotinoidų, kuris ne tik suteikia gražią spalvą, bet ir yra vitamino A šaltinis. Vitaminas A labai svarbus kiekvienam organizmui, ypač kai derinamas su vitaminais E ir C. Netgi yra tvirtų įrodymų, leidžiančių manyti, jog jie gali užkirsti kelią degeneracinėms ligoms, tokioms kaip širdies, kraujagyslių ligos ar vėžys.

Beta karotenas plačiai naudojamas kaip maisto produktų, įvairių gėrimų ir farmacinių produktų dažiklis. Mūsų asortimente - specialios Beta karoteno formuluotės pasižyminčios paprastumu naudoti, puikiu spalvų stabilumu ir garantuojančios maksimalų spalvų intensyvumą.

Apocarotenal arba trans-β-apo-8'-carotenal - korotinoidas, aptinkamas špinatuose, citrusiniuose vaisiuose. Kaip ir daug kitų karotinoidų beta apo-8'-karotenalis yra vitamino A pirmtakas (jo provitamininis aktyvumas lygus 50% Beta karoteno aktyvumo). 

Naudojamas kaip maisto, vaistų ir kosmetinių preparatų priedas. Kaip maisto priedas jis žymimas kodu E160e. 

Suteikia spalvą įvairiems gėrimams, pieno produktams, saldumynams, salotų užpilams, sūriams, aliejams. Spalva - nuo geltonos iki raudonai oranžinės.

Astaksantinas - tai karotinoidas, suteikiantis intensyviai raudoną spalvą ir su unikaliomis ląstelės membranos antioksidacinėmis savybėmis. Daugėja mokslinių įrodymų apie astaksantino svarbų vaidmenį širdžiai ir akims. Jis žmogaus organizme negaminamas ir šiuo metu gaunamas tik su tokiais maisto produktais kaip pavyzdžiui lašiša ar vėžiagyviai, krevetės bei kitos jūros gėrybės. 

 

Kantaksantinas yra žinomas kaip natūralus pigmentas, kuris buvo išskirtas iš apelsino geltonumo spalvos "Chanterelle" grybų, taip pat pasitaiko įvairiuose mažuose gyvūnuose, vėžiagyviuose, vabzdžiuose, žuvyse ar paukščiuose. Be pigmento, suteikiančio spalvą, kantaksantinas turi įvairias fiziologines funkcijas ir gali būti pakeistas į vitaminą A, jeigu reikia.

Šis karotinoidas dažniausiai naudojamas kiaušinio trynio spalvai suteikti, tačiau taip pat gali būti naudojamas ir maisto, gėrimų, kosmetikos gamyboje, norint suteikti oranžinę - raudoną spalvą.

DSM siūlomas Canthaxantin - lengvai naudojamas, nesukelia alergijos žmonės bei gyvūnams, stabilus ir reikia minimalaus kiekio, norint suteikti intensyvią spalvą.

Liuteinas - geltonos spalvos pigmentas, randamas daugelyje augalų, ypač - medetkose. Liuteinas sugeria mėlyną šviesą bei veikia kaip "vidaus akiniai" ir gali sumažinti žalą, kurią sukelia trumpieji matomų bangų spinduliai. Kai jo koncentracija maža, atrodo geltonas, kai didele - raudonas.

DSM liuteinas ( FloraGLO®) yra įvairių formų.

Liuteinas ir zeaksantinas, vartojant lapines adržoves ar papildus, didina makulos pigmento optinį 

tankį žmogaus akyje ir sumažina geltonosios dėmės degeneracijos (AMD) riziką, kuri didėja senstant. AMD - tai centrinės tinklainės liga, kuri dažniausiai prasideda virš 55 metų. Priežastimis gali būti aplinkos veiksniai (mityba, UV spindulių poveikis), rizikos veiksniai (amžius, rukymas, hipertenzija) bei genetika.
 

DSM'o sukurtas aukšto grynumo Redivivo® likopenas yra identiškas gamtoje randamam likopenui. Jis pasižymi stabilumu, didesne absorbcija, labai mažais ektruzijos nuostoliais bei gali būti įvairių formų.

  Likopenas - tai raudonas pigmentas, randamas augaluose ir priklausantis karotinoidų šeimai. Didžiausi šaltiniai - švieži vaisiai ir daržovės, pavyzdžiui arbūzas, pomidorai, greipfrutai.

Likopenas - vienas iš šešių vyraujančių karotinoidų, randamų žmogaus plazmoje. Jeigu organizmas negali sintetinti karotinoidų, juos reikia gauti su maistu ir papildais.

Epidemiologiniai tyrimai rodo, kad yra ryšys tarp mitybos, praturtintos pakankamu likopeno kiekiu ir sumažintos rizikos susirgti prostatos vėžiu. Kaip vienas iš stipriausių antioksidantų, likopenas padeda apsaugoti mūsų organzimą nuo laisvųjų radikalų, kurie gali sukelti žalą ląstelėms ir prisidėti prie susirgimo sunkiomis ligomis.

DSM pirmaujantis zeaksantino tiekėjas - produktas OPTISHARP®. 

Zeaksantinas yra struktūrinis izomeras, priklausantis karotinoidų šeimai. Iš gamtoje randamų virš 600 karotinoidų tik didžiausia koncentracija liuteino ir zeaksantino bei jų metabolitų randama geltonojoje dėmėje. Zeaksantinas kartu su liuteinu sugeria mėlyną šviesą ir veikia kaip "vidaus akiniai" bei gali sumažinti žalą, kurią sukelia trumpieji matomų bangų spinduliai. 

 

 Liuteinas ir zeaksantinas, vartojant lapines adržoves ar papildus, didina makulos pigmento optinį tankį žmogaus akyje ir sumažina geltonosios dėmės degeneracijos (AMD) riziką, kuri didėja senstant. AMD - tai centrinės tinklainės liga, kuri dažniausiai prasideda virš 55 metų. Priežastimis gali būti aplinkos veiksniai (mityba, UV spindulių poveikis), rizikos veiksniai (amžius, rukymas, hipertenzija) bei genetika.

 

 

Sudomino mūsų produktai?
Užpildykite užklausą ir mūsų specialistai susisieks su Jumis

Aš ne robotas